Raf Hurdası

Raf hurdası satmak için en doğru adres olarak Aker Hurda hizmetinizdedir. Günümüzde marketlerde büyük ya da küçük depolar bulunurken, antrepo ya da fabrikalarda depo raf sistemleri kullanılmaktadır. Çoğunlukla kamu dairelerinde tercih edilen depo raf sistemleri ayrıca kamusal arşivlerde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Raf Hurdası

Fakat neredeyse her üründe olduğu gibi depo raf sistemlerinin de belirlenen bir son kullanma tarihi bulunmaktadır. Bu nedenle raf sistemlerinin son kullanma tarihi dolduğunda bu raf sistemleri hurdaya dönmektedir.

Bu duruma gelmeden önce artık kullanılmayan raf sistemleri sahibi uygun görürse ikinci el olarak satılır. Fakat ikinci el olarak satılamayacak bir durumda olan, elinizde olan mevcut hurdalar için Aker Hurda’dan hurda raf alımı hizmetini alabilirsiniz. Böylece hurdanız geri dönüşüme kazandırılarak yeniden kullanıma sunulur.

Hurda raflarınız tekrar değerlenirken, 7/24 kaliteli ve hızlı bir hizmetin tadını çıkarabilirsiniz!

Büyük işletmeler ve küçük işyerleri için iş sahalarında depolama veya malzemelerin düzenlenmesi için kullanılan raf sistemleri zamanla eskiyerek işlevlerini yitirmektedir. Rafları yenilemek ve eski rafları değerlendirerek geri dönüşüm amaçlı raf hurdası alan firmalara vermek gerekmektedir.

Raf Hurdası Nedir? 

Raf hurdası genellikle işyerlerinde birçok malzemenin depolandığı bölmeler şeklinde olan ve kimi zamanda duvara ve zemine montelenmiş halde bulunan rafları kapsamaktadır. Raf hurdası uzun yıllar işlem görebilmesi için malzeme olarak çelik veya diğer metaller barındıran bir hurda çeşidi olmaktadır. Dayanıklı malzemeler ile işyerinin çeşidine göre birçok çeşidi bulunmaktadır. İmalat firmalarının depolarda kullandığı raflar daha çok neme ve ısıya dayanıklı malzemeler ile yapılmaktadır. Bu da kalite olarak malzeme kalitesini arttırdığı gibi hurda alımında fiyatın da artmasına etki etmektedir. 

Raf hurdaları alımı yapan firmalar hurda içeriğinin yanı sıra belirli ölçütlere bakarak hurda fiyatlandırması yapmaktadır. 

Raf hurdası alan yerler genellikle raf hurdalarının bulunduğu bölgeye gelerek hurda alımı yapmaktadır. Böylelikle hurda taşınması veya nakliyesi sorunu ortadan kalkmaktadır.

Geri dönüşüme uygun bir malzeme olduğu için raf hurdası diğer hurda fiyatları ile değerlendirilmekte ve en yüksek fiyatla hurda alımı yapılmaktadır. İş yerlerinin raf hurdası satmadaki avantajı yenilenme maliyetlerine büyük katkı sağlaması açısından olmaktadır. Hurda alan firmalar için ise yüksek boyutlarda alım yaparak daha az maliyetler ile hurda alımı sağlaması nedeniyle raf hurdaları tercih edilmektedir. 

Raf Hurdası Alan Hurdacılar

Raf hurdası alan yerler ya da raf hurdası alan fabrikalar için Aker Hurda en doğru yerdir. Son yıllarda artan öneme sahip olan geri dönüştürme faaliyetlerinde hurda alımı ve satışı birçok açıdan faydalı olan bir yöntemdir. Genellikle işyerleri gibi çalışma alanlarında kullanılan birçok eskimiş  malzemenin yanı sıra atıl vaziyette olan demir, metal, alüminyum ve diğer geri dönüştürülebilir ürünler hurda alımı altında yenilenebilmektedir. 

İş sektörlerinde malzemelerin ve hammaddelerin depolanması yahut saklanması için gerekli olan raf ve sistemlerin zamanla yıpranması sonucunda geri dönüşüm faaliyetlerinde kullanılması da ekonomik olarak genişleme ve malzeme temini için fırsat sağlamaktadır. Raf sistemlerinin geri dönüştürülmesiyle üretim malzemeleri ve sanayi ürünleri ile kullanım imkanları oluşturulmaktadır. 

İletişim Formu

Size geri dönüş sağlayabilmemiz için lütfen iletişim bilgilerinizi eksiksiz olarak giriniz